Komentáře

Titulek: Čebínka Vložil: Dáša Datum: 20.10.2019

Dnes jsme měli kratší výlet přes Čebínku, Malhostovické kopečky a Zlobici. Ač jen ve třech, vydařil se náramně. Barevné stromy, malebné kopečky, industriiální krajina milosrdně schovaná v mlžném oparu, teplo tak akorát na příjemnou procházku. Jen Zlobici jsme museli oželet. I přes ceduli, že je otevřeno, dveře nepovolily, potvory. Zamčeno. Náladu nám však dnes nedokázalo pokazit zhola nic. Sešli jsme do Kuřimi a vydali se na dlouhou a zmatenou pouť do cukrárny. Ještěže jsme potkali ochotného tatínka s dítkem, co šel z cukrárny a poradil nám. S Mílou jsme si jen vrkaly, dostaly jsme ňamky gratis. Vlastíkovi jsme popřály a já jsem ho dokonce unesla k sobě domů a dárek konečně předala. Vlastíku DĚKUJEME.

Titulek: Babylón a Křivoš Vložil: Dáša Datum: 14.10.2019

Tak nám ta sobota začala divně. Vlak měl půl hodiny zpoždění a po informaci na pokladně, že přípoj čekat nebude jsem: za 1.odradila jednu skupinu na nádraží od plánované trasy a za 2. vymyslela náhradní cestu z Tišnova. Jenže průvodčí nám sdělila, že lidí toužících po přípoji je plný vlak. Rozkaz zněl jasně: Čekat! Šťastně jsme v počtu osm Šlapeťáků dorazili do Borače. Cestou kolem silnice byl obsypaný ořešák, tak mi ani nevadil jindy nepříjemný kilometr cesty. Pak už jen samá pozitiva v podobě hub, kopečků, luk, výhledů a stále se projasňující oblohy. Jen v cíli nám více než půlhodinové zpoždění chybělo. Ujel nám autobus. My museli šlapat až k vlaku. Poslední metry výstupu k nástupišti se někteří po pivku a vydatné topince vlekli náležitě zmoženi.

Titulek: Výlet na houby Vložil: Dáša Datum: 06.10.2019

Jsem ráda, že jsem výlet přesunula na neděli, bylo moc pěkně i když se výrazně ochladilo. Před větrem jsme byly chráněné ve vzrostlém zdravém lese. Úlovek hub byl dost chabý. Ale zato zážitky bohaté. Asi 50 m od nás proběhli divočáci a jak Martina podotkla - ten byl velikej jak dům. Poslední se nám totiž předvedl v plné kráse a velikosti. A tak plni dojmů z divočáků v družném rozhovoru co všechno by se mohlo stát, jsme vyrušily srny. Běžely 20 m před námi. A to není všechno.Jedna z nich byla bílá! No paráda.
Taky se musím zmínit, že jsme se zpumprlíkovaly Martininým burčákem (asi proto nám divočák trošku vyrostl), některé se ještě posilnily pivkem v Šárce a celý výlet jsme zakončily v cukrárně. Velký den!

Titulek: Víkend Sv.Kopeček Vložil: Eva Datum: 01.10.2019

Víkend začal na Mendláku, kde všechny ženské byly včas a do auta se vlezla všechna zavazadla.
Cesta byla veselá a pohodová, takže po 14 hodině jsme dorazily na ubytování. Chaloupka zářila čistotou a novotou, ráno zatopeno a vše pouze pro nás.
V pátek jsme navštívily ZOO s opicemi, smečkou vlků, kočkovitými šelmami, akváriem a taky polomy po jarní vichřici. Mě nejvíce oslovil černý jaguár a žirafy.
Vystoupaly jsme na rozhlednu, ale bylo po dešti zataženo a pošmourno.
Sobotní i nedělní výlet byl ve znamení lesů, vysokých trav, zbarvujících se stromů a nádherných výhledů po okolí. Viděly jsme Olomouc , rovinu Hané, kopce Nízkého Jeseníku a dokonce i Beskydy - prostě nádhera !
Všude klid a pohoda. Počasí nám přálo, vhodné pro turistiku , bez deště.
Samozřejmě jsme si prohlédly Baziliku navštívení Panny Marie. Zvenku vícekrát, ráno i večer. Uvnitř se opravuje, takže fresky jsou zahalené.
Tečkou na závěr se stala místní cukrárna, s vlastními dezerty, upomínkovými předměty a skvělou kávou. Zmrzlina vlastní výroby chutnala excelentně.
Dášo, moc děkujeme a už se těšíme na Tvé další nápady ! Vše perfektně připravené a doladěné.

Titulek: Holštejn Vložil: Dáša Datum: 22.09.2019

Krásné babí léto nás provázelo po celý včerejší den v krasu. U Helišovy skály, přesně řečeno přímo nad lomem jsem nedopatřením skupinku poslala po pěšině kolem plotu. Za chvilku se změnila v kozí stezku vedoucí dolů po kraji lomu. Nicméně přestože jsem chtěla tuto cestičku vzdát, skupina se rozhodla, že je vlastně docela schůdná a že už jsme sešli horší. Nebyla jsem v čele, tak jsem sice brblala, že tudy nepůjdu, ale šla jsem. Fakt je, že díra s nádherným modrým jezerem pod námi byla hodně hluboká a krásná. Ale příště už ne. Zvolím nějakou méně adrenalinovou variantu.
Začátek našeho výletu byl plný zastávek a kochání se nádhernou přírodou i slunným počasím. A tak za Ostrovem jsem skupinku chtěla trošku zrychlit, neboť jsem měla obavy o svůj vysněný malinový řez v Jedovnické cukrárně. Docílila jsem pouze toho, že se roztrhala. Ale popravdě jsme se táhli příšerně! Nicméně dopadlo to dobře. Nikdo se neztratil. V Jedovnici jsme se opět rozdělili na pivaře, kafaře a spěchající na autobus. Já na prodavačku v cukrárně s nadšením vybafla, že chci malinový cheesecake. Chuděra se lekla a udiveně koukala. Byl opět vynikající. Děkuji všem za krásný výlet, pohodu, laskavé srandičky i odvahu na kozí stezce.

Titulek: Níhov - Velká Bíteš Vložil: Dáša Datum: 14.09.2019

Pohoda, krásné počasí, příjemná trasa (většinou), burčák cestou, jeden výstavní kozák a sladké zakončení U Zdubů (i když se našli i pivní zastánci), to byl dnešní výlet. Hezké!

Titulek: Rakovecké údolí Vložil: Dáša Datum: 09.09.2019

Dnes ráno jsem byla rozhodnutá, že ze Staré Osady jedu zpátky domů, pršelo. Jaký byl můj údiv, když do šalinky nastoupila Milena a světe div se! Sešlo se nás pět. Ještě v autobusu po cestě do Račic jsme pozorovali déšť a plánovali jak výlet zkrátit. Ale nebylo třeba, pomalu přestávalo pršet a já vlastně po celou dobu ani nevytáhla kapuci.Byli jsme schovaní v lese a v údolí už nepršelo. Vlhko, pošmourno, rybníčky - pravá podzimní atmosféra. Cesta povětšinou zpevněná, šlo se dobře. Trochu bláta jsme samozřejmě nabrali, ale to z nás opadalo nejpozději v cukrárně. Sundali jsme návleky a opět z nás byli krasavice. Výlet se tedy vyvedl na jedničku. Zakončení u pivka nebo v cukrárně u malinového cheesecaku, co víc si přát.

Titulek: Orličky Vložil: Dáša Datum: 05.09.2019

Mám konečně spravený noťásek, ale pro změnu se mi nepodařilo stáhnout fotky z mobilu. Tak máte na webu fotky pouze z foťáku, některé moc povedené nejsou. Nevadí, časem je doplním.
Myslím, že pobyt byl zdařilý, chata bezvadná, prostorná s velikým pozemkem a potůčkem, venkovním krbem a posezením. Vše jsme náležitě a rádi využili.
Bylo sice vedro, ale výlety se mi podařilo upravit, tak nebyly dlouhé ani náročné. Z velké části jsme prošli hlavní hřeben. Byl sice zarostlý, ale přesto krásný. Lesy vlhké, zdravé, voňavé plné hub a borůvek. Z Anenského vrchu jsme sestupovali pomalu, abychom si užili krásných luk s rozsetými roubenkami, výhledů a celkové pohody krásného dne. To byl vlastně jediný svěží den. Zbytek týdne bylo dost horko a dusno. Alespoň se vždy našel důvod pro kafíčko s dobrůtkou. Opět jsem vyguglila nejlépe hodnocenou cukrárnu v Žamberku. Zákusky excelentní, ovšem prostředí bídné. Většinou jsme ale byli rozděleni na dvě party: jedna půlka kafíčko se zákuskem a druhá pivečko.
Líbila se nám i Divoká Orlice se Zemskou bránou, Peklo před Vamberkem, muzeum krajky, zámek v Doudlebech, kostel v Neratově, velké řopíky. Zkrátka těžko by se mi vybíral nejlepší výlet.
Trošku mě mrzel nedostatek času v Rychnově. Mám ráda Poláčkovu knížku Bylo nás pět. A právě tady se odehrával děj těchto skutečných příběhů. I některé budovy pořád stály. Škoda jen Zilvarova chudobince je zbouraný. A tak bych všechno ráda prošmejdila včetně muzea Karla Poláčka. Nevadí, třeba se tu ještě vrátím.

Titulek: Po 15.7. Bobrůvka Vložil: Zdena Datum: 16.07.2019

Konečně jsem se dostala na výlet a že byl vyšperkovaný!Ale pěkně od začátku.Bylo nás pět a všichni tak nějak zpomalení (nízký tlak?).Přesto se nám podařilo zdolat zmatky a dorazit do Tíšnovské Nové Vsi.Ale hned u Šafránkova mlýna,že jdou děvčata na kávičku.Naštěstí byl objekt pro mne atraktivní,tak mé brblání vyšumělo.
Ale pak....ta Bobrůvka....meandry, les,louky,osady.Ani drobný déšť nemohl zahalit tu krásu.Kdo miluješ romantiku a jsi alespoň trochu zdatný (je tam dost míst se řetězy a díky vodě z mraků tu a tam klouzalo),neváhej a vydej se odhalovat kouzelný tok Bobrůvky.Díky členitosti terénu jsme postupovali pomalu a doufali,že stihneme poslední busík.
Jenže pak cesta začala být pohodlná (přesto zůstávala krásná) a Vlastik se v čele ujal tempa a jak žíznivý kůň,jenž v chřípí nabral vůni vody se nezadržitelně řítil vpřed s děvčaty v patách.Já za nimi vlála,neb jsem nemohla odolat vábení malin a jejich volání: "Utrhni si mě .A na mně si taky pochutnej.A já se ti snad nelíbím?"....i nějaká jahůdka přišla vhod.Ve Strážku se na rychlovku stihlo pivko a dozobat zbytky jídel a už tu byl autobus (ten ,jímž se původně plánovalo odjet).Jak jsem položila hlavu a zavřela oči,doléhaly ke mně spokojené hlásky pochvalující si výlet.....

Titulek: Luha Vložil: Dáša Datum: 29.06.2019

Dnešní chladnější ráno slibovalo velmi povedený výlet. A taky se nám splnil! Po většinu cesty jsme byli chráněni příjemným stínem lesa, vedle nás zurčela meandrující Luha. Jen pár projíždějících cyklistů narušilo poklidný a veskrze odpočinkový výlet. Do Sloupu jsme přišli dostatečně brzo, abychom si mohli užít i báječné hospůdky - já u dezertu a kafíčka a Vlastík u pivka a husté polívky s knedlíčky. Jen se mi opět nepodařilo včas naše dobrůtky vyfotit. Byli příliš lákavé, na fotky jsme si v rozhodující chvíli ani nevzpomněli, ostatně nebylo to poprvé.

Záznamy: 1 - 10 ze 88

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek